Tytułem wstępu słów kilka o Radomsku i Janie Kilińskim, imieniem którego upamiętniono na Miłaczkach ulicę, do której została przypisana nasza Wspólnota Mieszkaniowa.
Radomsko otrzymało prawa miejskie w roku 1266 z rąk księcia Leszka Czarnego. Nie znamy dokładnej daty, ale pomiędzy I a II wojną światową postanowiono w Radomsku na Miłaczkach nazwać jedną z ulic imieniem Jana Kilińskiego. W okresie okupacji niemieckiej, hitlerowcy zmienili jej nazwę na Warthestrasse, ale zaraz po zakończonej wojnie ulica wróciła do pierwotnej nazwy.  Jan Kiliński, patron naszej ulicy, urodził się w 1760 roku w Trzemesznie w rodzinie majstra murarskiego, jednak od 20 roku życia związał się z Warszawą i tutaj też zdobył tytuł mistrza szewskiego. Był szewcem i radnym Warszawy, był też jednym z przywódców insurekcji warszawskiej w czasie powstania kościuszkowskiego, w czasie którego sam Tadeusz Kościuszko mianował Kilińskiego pułkownikiem milicji mazowieckiej. Za swą działalność konspiracyjną był więziony i zsyłany przez Rosjan. Pisał też pamiętniki, które wydano drukiem po jego śmierci. Zmarł w Warszawie 29 stycznia 1819 roku a w kondukcie żałobnym pomaszerowało aż 30 tys. warszawiaków. 
 Jan Kiliński został w Radomsku uhonorowany zarówno nazwą ulicy jak i tablicą pamiątkową, która znajduje się na murze przy ul. Narutowicza, na prawo od bramy wejściowej na teren klasztoru Franciszkanów.

Wspólnota Mieszkaniowa Kilińskiego 61” w Radomsku obejmuje ogół właścicieli lokali, usytuowanych w 2 budynkach (każdy ma 14 lokali mieszkalnych i 6 garaży podziemnych) stojących w Radomsku przy ulicy Kilińskiego 61 i Kilińskiego 61 A na dwóch działkach (680/1 i 185/22 w obrębie 11) o łącznej powierzchni 4870 m² gruntu. Działki te są prawną współwłasnością właścicieli lokali. Wspólnota także dzierżawi od Miasta Radomsko działkę sąsiednią o powierzchni 1251 m² z przeznaczeniem na rekreację.
Do Wspólnoty jest doprowadzony kabel światłowodowy z Orange Polska i do każdego mieszkania istnieje możliwość podłączenia internetu Orange Światłowód z prędkością 1 Gb/s w opcji z telewizją w różnych wariantach programowych oraz telefonem stacjonarnym.
Razem z sąsiednią Wspólnotą Mieszkaniową stanowimy zwartą i spokojną społeczność lokalną na zamkniętym osiedlu. Cisza wewnątrz i naokoło, mili współmieszkańcy i sąsiedzi, wydzielony bezpieczny teren rekreacyjny dla dzieci i dorosłych tworzą swoistą oazę spokoju. To idealne miejsce do mieszkania i wypoczynku.
Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć za płotem czujne sarny, przebiegającego lisa, drepczącego jeża, kryjącego się zająca, ostrożnie chodzące bażanty czy przefruwające przez nasz płot kuropatwy a wprawny ornitolog  wypatrzy też mniej znane gatunki ptaków. Wystarczy kilka minut spaceru od naszej Wspólnoty by znaleźć się sam na sam z przyrodą albo poczuć pełen bukiet zapachu z kwiatów, owoców i warzyw na pobliskich działkach Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Tulipan” (dla zainteresowanych – są na bieżąco wolne działki do przekazania).
Pomimo, że jesteśmy bliżej granic Radomska niż do Centrum, to jednak wszędzie mamy blisko. 

      

   Nasza historia… 

zaczyna się w dniu 14.11.2006 roku wtedy to firma ”T.E.D.” uzyskuje pozwolenie na budowę 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych na Osiedlu Kilińskiego/Kołłątaja. Już w
 • I kwartale 2007 roku przedstawiają rynkową ofertę sprzedaży mieszkań w tych blokach i… szybko znajdują klientów, chociaż  budowa dopiero co ruszyła!
 • 27.03.2007 rok – niech się mury pną do góry… 
            
 • 15.04.2007 roku – od piwnicy aż po dach, niech radośnie rośnie gmach…

  

 • 11.09.2007 roku – jeszcze jeden nowy dom, naszym przyszłym, lepszym dniom… (na 2 zdjęciach zastosowano Ustawę o ochronie danych osobowych)
         <— tak, tak, to tutaj teraz parkujemy
 • a błotnisty plac pokazany na zdjęciu poniżej to… obecny nasz zielony teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci, z altanką, z kominkiem i paleniskiem. To właśnie o ten teren tak będziemy walczyć w przyszłości!
  Czas historię pisze, każdy dzień przynosi coś nowego. Miesiąc później
 • 15.10.2007 roku ”T.E.D.” rejestruje w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej ”Wspólnotę Mieszkaniową przy ulicy Kilińskiego 61 w Radomsku” (od początku października „T.E.D.”  już sprzedaje mieszkania). Od strony prawnej zaczynamy istnieć w statystykach i numeracji podatkowej. A tuż przed Bożym Narodzeniem…
 • 20.12.2007 roku wprowadza się pierwszy lokator i zasiedla mieszkanie w bloku nr 61 (drugi wprowadzi się dwa miesiące po nim). Kiedy developer większość mieszkań sprzedał, to…
 • 30.09.2008 roku zostaje zwołane I Zebranie Właścicieli lokali Wspólnoty Mieszkaniowej. Przegłosowujemy pierwsze Uchwały, wybieramy pierwszy Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej. Stajemy się jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, jesteśmy tzw. ułomną osobą prawną. W dniu… 
 • 02.06.2010 roku stawiamy altankę na placu rekreacyjnym, palenisko, kominek, powiększa się też plac zabaw dla dzieci. 
  Ten rok to także wzmożone działania Zarządu u operatora telekomunikacyjnego, by nasze całe osiedle przyłączył do sieci telefonii kablowej. Trudno było, ale w
 • październiku 2011 roku wreszcie zostajemy przez TP SA (obecnie Orange) podłączeni do sieci kablowej i teraz każdy mieszkaniec Wspólnoty może sobie podłączyć telefon stacjonarny i stałe łącze do internetu (techniczna możliwość tej sieci to około 14 Mb/s).
 • 03.06.2016 roku odwiedził naszą Wspólnotę Prezydent Miasta Radomsko pan Jarosław Ferenc (okolicznościowe zdjęcie jest tutaj).
 • 25.02.2017 roku startuje strona internetowa naszej Wspólnoty. Niestety startuje z falstartem… po trzech tygodniach atak hakerski na serwer, na którym była postawiona strona, niszczy naszą pracę włożoną w jej budowę. 19.04.2017 roku, już na nowym hostingu zaczynamy mozolną pracę nad odbudową strony. Obecnie strona posiada certyfikat SSL DV (z rekordem CAA) wraz z protokołem HTTP/2.  
 • 20.03.2017 roku zaczynamy walczyć o ulicę Kilińskiego (od  Raciborskiego do Gazowej), taką z prawdziwego zdarzenia i wybudowaną zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Zaczynamy mierzyć czas!
 • 02.01.2018 roku Orange Polska udostępnia swoją sieć światłowodową dla abonentów z naszej Wspólnoty. 9 miesięcy starań Zarządu i wreszcie mamy „światło” we Wspólnocie, to całkiem niezły wynik! Pierwsza instalacja 300 Mb/s (to na dziś max) następuje w lokalu już 3.01.2018 roku. Ładnie zaczyna się nam Nowy Rok! Aktualizacja – od stycznia 2019 roku techniczne możliwości łącza to 1 Gb/s.
 • 26.07.2018 roku Zarząd Wspólnoty dokonuje zakupu od Miasta Radomsko działki 185/22 o powierzchni 238 m².
 • 24.09.2018 roku Prezydent Miasta Radomsko pan Jarosław Ferenc spotkał się (na własną prośbę) z mieszkańcami naszej Wspólnoty. Spotkanie odbyło się w naszym klubiku. To były już drugie odwiedziny Prezydenta Miasta Radomsko w naszej Wspólnocie. 
 • 09.12.2018 roku zostaje przekazane mieszkańcom Wspólnoty 14 nowych stanowisk parkingowych       a wcześniej o ponad 3 m przesuwamy płot w stronę ulicy Kołłątaja do wirtualnych lecz właściwych granic naszych działek.
 • 01.06.2019 roku Orange zwiększyło nam możliwość korzystania ze światłowodowego łącza internetowego do szybkości maksymalnej 1 Gb/s.
 • 02.06.2019 roku nasza altanka skończyła 9 lat i właśnie tego dnia skończyliśmy całkowitą wymianę jej dachu. Ciekawe ile ten nowy wytrzyma?
 • 12.02.2020 roku firma WIRELAND postawiła nam wiatę śmietnikową a 20.02.2020 roku po założeniu światła i rozdaniu kluczy wprowadziliśmy pojemniki na śmieci.                                                        
 • 21.02.2020 roku wystartował nowy system otwierania drzwi i bram. Teraz bramy możemy otwierać nawet przez telefon.